تبلیغات
امام عشق - کاروان نمادین اسرای کربلا در بابل به منزلگاه چهلم رسید

ساری - ایرنا - کاروان نمادین اسرای دشت نینوا که دیروز شنبه از امامزاده قاسم (ع) شهر بابل به راه افتاد ظهر یکشنبه با پشت سر گذاشتن 40 منزلگاه ، همزمان با اربعین حسینی به مسجد اعظم روستای درونکلای غربی رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مسافران این کاروان نمادین ، در حالی که ظلم و ستم روا داشته شده بر خاندان اهل بیت (ع) را پس از واقعه جانگذار صحرای کربلا روایت می کردند ، مسافت بیش از 20 کیلومتری امامزاده قاسم با روستای درونکلای غربی را با پای پیاده و در حالی که توسط دسته های سینه زنی، زنجیرزنی و نوحه خوانی همراهی می شدند ، به مدت 24 ساعت طی کردند.
در طول مسیر حرکت این کاروان که اسرای نمادین کربلا با پوشش سبز و سربازان نمادین یزید با پوشش قرمز دیده می شدند ، تعدادی از عاشقان ائمه اطهار (ع) به ادای نذورات اعم از توزیع شیر، شربت و قربانی کردن پرداختند تا مراتب
ارادت و سرسپردگی خود را به خاندان نبوت به اثبات برسانند.
مراسم تعزیه خوانی در مسجد اعظم روستای درونکلای غربی پیش از نماز ظهر اربعین از برنامه های این کاروان نمادین اسرای کربلا بود که با استقبال جمع زیادی از شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مواجه شد.
مراسم تعزیه خوانی که به مدت 13 سال همراه با کاروان نمادین اسرای کربلا در مسجد اعظم روستای درونکلای غربی در جنوب شرقی بابل و در دل منطقه سرسبز و کوهستانی بابلکنار برگزار می شود، هر ساله میزبان هزاران نفر از عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت است.
بر اساس نوشته های تاریخی و روایت ریش سفیدان محل ، اهالی این روستا از حدود 500 سال پیش هر ساله در روز تاسوعای حسینی میزبان جمع زیادی از عزاداران حسینی هستند.
حدود 20 هزار نفر هر ساله از این آئین مذهبی از سراسر استان و شهرستان در روستای درونکلای غربی بابل استقبال می کنند که مراسم ناهار دهی از دیگر برنامه ها در این روز است .
خبرنگار : زینب حبیب پور گودرزی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی 
برچسب ها: کاروان نمادین اسرای کربلا در بابل به منزلگاه چهلم رسید، کاروان نمادین اسرای کربلا در بابل، امامزاده قاسم (ع) شهر بابل، روستای درونکلای غربی، مراسم تعزیه خوانی در مسجد اعظم روستای درونکلای غربی،  
دنبالک ها: کاروان نمادین اسرای کربلا در بابل،  

تاریخ : یکشنبه 30 آبان 1395 | 05:02 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.